Vše po ruce

Blízko Vašeho bydliště máte vše co potřebujete. Školy, nemocnici, nákupní centra, sportoviště, aquapark a spoustu restaurací. Domy stojí hned u lesoparku Hloučela, který je vhodný na procházky i cykloturistiku.

Prostějov

Město Prostějov je součástí Olomouckého kraje. Leží v severní části Hornomoravského úvalu, na úpatí Prostějovské pahorkatiny. První zmínka o Prostějovu, který je nazýván Hanáckým Jeruzalémem, je z první poloviny 12. století. Dnešní historické jádro města je vyhlášenou památkovou zónou. Hlavním kulturním a společenským centrem a současně jedna z architektonických dominant Prostějova je Národní dům, významná kulturní památka České republiky. Byl postaven v letech 1905-1907 podle návrhu architekta Jana Kotěry, předního představitele české moderní architektury. Středu města dominuje nová Radnice postavená v letech 1911-1914 ve slohu zvaném historismus. Dominuje zde 66 metrů vysoká věž, nad arkýřem pak orloj. K dalším pamětihodnostem patří prostějovský zámek, kostel Povýšení sv. Kříže, Muzeum Prostějovska (bývalá radnice), Morový sloup se sochou P. Marie, rodný dům Jiřího Wolkera, barokní kostel sv. Jana Nepomuckého, farní kostel sv. Petra a Pavla a kostel sv. Cyrila a Metoděje.

Město a jeho okolí je ideálním místem pro cykloturistiku. Prostějovem navíc prochází i mezinárodní cyklotrasa „Jantarová stezka“. K aktivnímu odpočinku i relaxaci slouží Kolářovy sady, Smetanovy sady, lesopark Hloučela, víceúčelová sportovní hala, celá řada tenisových areálů, bowlingová herna, hala pro squash, městské lázně, dvě horolezecké stěny a sportovní areály u škol, které jsou volně přístupné široké veřejnosti.

Adresa areálu

Na Lukách

796 04 Prostějov

Adresa provozovatele

Na lukách, s.r.o.

Jundrovská 1035/33, 

624 00 Brno-Komín

tel.: +420 778 200 600

Kontaktujte nás

Copyright 2019 © All rights Reserved.